100 yılı aşan tecrübe ve belirlediğimiz yüksek kalite standartları daima sağlıklı ve en lezzetli ürünleri üretebilmek için bizlere yol gösteriyor
Kalite ve Güvenlik

Kaliteli üretim, insanların beklentilerini doğru şekilde yorumlamak ve onların beklentilerini karşılayacak ürünler sunmak demektir. Bir sürecin kaliteli kabul edilmesi, ancak ürettiği ürünlerin güvenli, iyi ve ulaşılabilir olması ve bunların yanında besin öğeleri açısından dengeli, çevreye ve insan haklarına saygılı ve bölgesel kalkınmanın ayrılmaz bir parçası olması halinde mümkündür. Bu bağlamda Barilla’nın geçmişi ve kültürü, bugünü ve geleceği arasında hiçbir tutarsızlık yoktur. Çünkü Barilla her zaman “Kalite” sunmuştur. Günümüzde, dünya bu kaliteyi “Sürdürülebilirlik” olarak adlandırıyor. Kalite üretme yeteneği, “Barilla Sistemi”nin mükemmelliğine dayanır: Sadece iyi yönetim değil, aynı zamanda insanların kalitesi, şirket değerleri ve çalışma şekli, gelecek nesillere, çevreye ve faaliyette olduğu alanlara saygıdır.   

Kaliteli bir ürün elde etmenin temel olarak 3 ön şartı vardır: Kaliteli hammadde, yüksek üretim teknolojisi ve yetişmiş ve kaliteyi kendi yaşam tarzı olarak benimsemiş işgücü. Barilla Gıda A.Ş., kaliteli hammaddeleri seçer, yetişmiş ve kaliteyi yaşam tarzı olarak benimsemiş çalışanları tarafından bu hammaddeler, yüksek üretim teknolojileri kullanılarak kaliteli son ürünlere dönüştürülür.

Temel prensibimiz “Çocuklarımıza yediremeyeceğimiz hiç bir ürünü üretmeyiz”dir ve bu prensip bize “KALİTE”yi vazgeçilmezlerin en tepesine koymamızı sağlamıştır. Tarladaki durum buğdayından başlayıp, makarnanın müşteriye ulaştırılmasına kadar geçen tedarik zincirinin her aşamasında ürünlere kalite analizleri uygulanır. Tüm kalite sonuçları uygun olan ürünlerin, tedarik zincirinin bir sonraki aşamasına geçmesine izin verilir.

Barilla’yı Barilla yapan belli kritik başarı etkenleri vardır: Kendi geçmişine verdiği değer. Pazar taleplerine titizlikle kulak verme eğilimi. Tüm becerilerini sunarak günlük yaşamlarını Barilla’da geçiren insanlara verdiği önem.