100 yılı aşan tecrübe ve belirlediğimiz yüksek kalite standartları daima sağlıklı ve en lezzetli ürünleri üretebilmek için bizlere yol gösteriyor
Dünyada Barilla

1877 yılında küçük bir makarna ve ekmek fırını olarak Parma’da kurulan Barilla, bugün Dünya’nın önde gelen İtalyan gıda gruplarından biri haline gelmiştir. Bugün İtalya’nın ve dünyanın lider makarna markası konumunda olan Barilla Grup, 40’tan fazla farklı tarifiyle hazır sos sektöründe de Avrupa liderliğini elinde bulunduruyor. Barilla Grup ayrıca unlu mamul ürünleriyle (ekmek, kraker, bisküvi, çikolata kaplamalı gofretler, kekler) İtalya’da, yumuşak ekmek ürünleriyle Fransa’da, gevrek ekmek alanındaki ürünleriyle ise İskandinav ülkeleri ve Orta Avrupa ülkelerinde lider konumda.

Barilla, Filiz, Wasa, Mulino Bianco, Pavesi, Voiello, Harry’s, Academia Barilla, Misko, Yemina, Vesta, Pan di Stelle, Gran Cereale ve Barilla Restoranları markalarıyla faaliyet gösteren Barilla Grup, üretimini 14’ü İtalya’da 14’ü diğer ülkelerde olmak üzere toplam 28 üretim tesisinde gerçekleştiriyor. Bu tesislerde her yıl üretilen 1.800.000 tondan fazla gıda ürününü dünya genelinde 100’den fazla ülkede sofralara ulaştırıyor.

Toplamda 8 bin 400’ü aşkın kişiye istihdam yaratırken yıllık cirosu 3,4 milyar Avro’nun üzerinde olan Barilla Grup, 140 yıldır Barilla ailesinin girişimci tecrübeleri ile yönetilmekle birlikte, günümüzde 4. kuşağı oluşturan kardeşler tarafından idare ediliyor.

Barilla geleneksel mutfak prensiplerine ve değerlerine olan bağlılığı, çalışanlarını temel varlık olarak kabul eden anlayışı ve öncü üretim sistemleri geliştirme prensibiyle İtalyan know-how’unun dünya çapında tanınan bir sembolüdür.

www.barillagroup.com