100 yılı aşan tecrübe ve belirlediğimiz yüksek kalite standartları daima sağlıklı ve en lezzetli ürünleri üretebilmek için bizlere yol gösteriyor
Barilla Gıda AŞ

Barilla Gıda A.Ş. 1974 yılında Bolu’da kuruldu. Kurulduğunda Filiz Gıda adı ile Doğuş Grubu bünyesinde olan şirket, 1994 yılında dünya makarna devi Barilla (İtalya) ile kurduğu ortaklık ile pazar liderlerinden biri konumuna geldi. Barilla Gıda A.Ş., 05 Mart 2003 tarihi itibarıyle bir Barilla G.e.R Fratelli S.p.A şirketi haline geldi. Bu satınalama ile teknoloji, bilgi birikimi ve Ar-Ge konularında ciddi ilerlemeler kaydedilmiştir.

1990'lı yıllardan itibaren yaptığı kaliteli ürünle ve marka iletişimi ile Türkiye’nin lider makarna üreticisi konumuna gelmiştir.

Barilla Gıda A.Ş., Türkiye'nin en kaliteli durum buğdayını seçer. Dünyada yaygın şekilde kullanılan yüksek sıcaklık teknolojisi ile, Türk tüketicisinin özellikle aradığı yapışmayan ve hamurlaşmayan makarnayı üretir.

Tüketici talep ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak, farklı makarna çeşitlerini Türk tüketicisine sunar. Kepekli makarna, sütlü makarna gibi ilklere imza atan şirket. Filiz markasıyla, arasında şehriyelerin de bulunduğu toplam 18 çeşidin yanı sıra Filiz kepekli, Filiz sebzeli, ve Filiz çocuk makarnası çeşitleriyle tüketicisiyle buluşmaktadır. Barilla Gıda A.Ş. çok önem verdiği Ar-Ge çalışmalarıyla bugüne kadar piyasada olmayan ürünleri sunmaya devam edecektir.

Bugün Bolu’daki fabrikasında ürettiği Filiz ve Barilla markalı makarnaları hem Türkiye’de sofralara taşırken, hem de bünyesindeki markalar ile Almanya’dan Japonya’ya kadar geniş bir coğrafya ya ihracat yapmaktadır.