100 yılı aşan tecrübe ve belirlediğimiz yüksek kalite standartları daima sağlıklı ve en lezzetli ürünleri üretebilmek için bizlere yol gösteriyor

Hoşgeldiniz

Geçmişten günümüze gelen bir geleneğin ve kültürün temsilcisi olan bizler, sizlerin hayatlarını güzelleştirmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. 100 yılı aşan tecrübe ve belirlediğimiz yüksek kalite standartları daima sağlıklı ve en lezzetli ürünleri üretebilmek için bizlere yol gösteriyor.

BİLGİLENDİRME ve ÖZÜR

Geçtiğimiz günlerde Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Guido Barilla’nın İtalya’da bir radyo programındaki mülakatında kullandığı ifadelerin kamuoyunda farklı şekilde algılanması üzerine, ifade etmek isteriz ki; Barilla'da; ırk, din, inanç, cinsiyet ya da cinsel yönelimlerinden bağımsız olarak herkese saygı duymaktayız. Misyonumuz, her bir ferdin günlük hayatlarına refah ve yemek keyfi getirerek daha iyi yaşamaları için yardımcı olmaktır.

Herkesi içine alan bir aileye değer veriyoruz ve saygı duyuyoruz. Stratejik hedeflerimizde de belirtildiği gibi çeşitliliği destekliyoruz. Her türden çeşitlilik, şirketin ortaya koymuş olduğu son derece açık bir hedeftir.

Barilla; şirketin başarısı için kültür, cinsiyet ve yetenek çeşitliliğini son derece gerekli bir değer olarak kabul etmektedir. Dürüstlük, kapsayıcılık, sosyal ve çevresel sorumluluk; güçlü ve geniş kitlelerce tanınmış kimliğinin bir sonucu olarak, Barilla'yı yansıtan değerlerdir.

Barilla, faaliyetlerini etik bir biçimde sürdürmek için; insan haklarına, gezegenimizin kendini yenileme olanaklarına ve toplulukların refahına saygı duyulması ve onların korunması gerektiğine inanmaktadır.

Barilla'nın hedefi insanlar için iyi olduğuna inandığımız yüksek kaliteli gıda ürünleri sunmanın ötesine geçmektedir. İşimizi; düşük çevresel etkiye sahip olan gıda ürünleriyle büyütmeye odaklanarak, gezegenimize de özen gösteriyoruz.

Meydana gelen son olaydan dersler çıkaracak ve Barilla'nın üstlenmiş olduğu çeşitlilik anlayışını daha fazla teşvik  etmek için yararlanacağız.

İncittiğimiz ya da üzdüğümüz tüm dostlarımızdan, ailelerden, çalışanlarımızdan ve iş ortaklarımızdan özür dileriz.

Saygılarımızla,
Barilla Gıda A.Ş.

Sorumluluklarımız
"Sürdürülebilirlik"

Şirketimizin ürettiği bir ürünü seçen herkes, biz ve bizim için çalışan İnsanların sahip olduğu aynı güçlü inançla bu seçimi yapabilmelidir. İşte bu nedenle fabrikalarda ve tedarik zinciri boyunca neler meydana geldiğini paylaşma ihtiyacı hissettik. Daha Fazlası >

İşimiz
"Tarladan Sofraya"

Bir buğday tanesinin tarlaya ekilmesinden, makarnanın tüketici sofrasında yerini almasına kadar bir çok süreç vardır. İyi bir makarna, tedarik zincirindeki bütün aşamaların beraber ve koordineli çalışmasının bir sonucudur. Daha Fazlası >

Hakkımızda
"Dünya'da Barilla"

1877 yılında küçük bir makarna ve ekmek fırını olarak Parma’da kurulan Barilla, bugün Dünya’nın önde gelen İtalyan gıda gruplarından biridir. Barilla 14’ü İtalya’da 40’I İtalya dışından olmak üzere 54 üretim tesisine sahiptir. Daha Fazlası >

Haber & Etkinlikler

HAZ 19
Guido Barilla: “Sizin için iyi, Gezegen için iyi” misyonuyla, geleceğimizi inşa ediyoruz

Gıda devi Barilla, 2016 yılı iş ve sürdürülebilirlik sonuçlarını açıkladı. Çalışmalarını "Sizin için iyi, Gezegen için iyi" misyonu ile sürdüren Barilla, zor bir yıl olmasına rağmen 2016’da bir önceki yıla kıyasla tüm dünyada yüzde 2 büyüme yakaladığını duyurdu. Sürdürülebilir tarım projelerinin gelişimi için tüm dünyada çiftçilere destek veren Barilla, 2016’da sürdürülebilir buğday alımını yüzde 30 arttırdı. Grup, 2010'dan bu yana yürüttüğü çalışmalar neticesinde nihai üründe ton başına karbon salımını yüzde 28, su tüketimini ise yüzde 21 oranında azalttı.

Detay

ŞUB 05
‘Academia Barilla’ makarnaları Türkiye’de

Dünyanın lider makarna üreticisi Barilla, lezzet tutkunları için ürün gamını genişletmeye devam ediyor. İtalya’da Barilla'ya özel olarak ekilen en yüksek kalitedeki ‘Aureo’ buğdayı ile üretilen Academia Barilla makarna serisi Türkiye’de satışa sunuldu. Geleneksel bronz kalıp yöntemi ile üretilen, yüksek miktarda kaliteli protein içeriği ve her zaman al dente kıvamı ile öne çıkan Academia serisi, 5 çeşidi ile makarna severlere lezzet şöleni yaşatacak.

Detay